IWSA

International Wine and Spirits Academy

Gastronomi Akademisi

Sofraların birleştirici gücüne inanıyoruz! Uluslararası servis, kalite ve deneyim sunan, cinsiyet dengesinin gözetildiği bir ekosistem kurma sorumluluğunu taşıyoruz. Biz, kendimizi içki üretip satan bir şirketten çok, Türkiye ve dünyada gastronominin önemli bir bileşeni olarak görüyoruz. Gastronomi ekosistemiyle dayanışma içinde olmanın, hem şirketimize hem de ekosistemin gelişimine katkı sağlayacağına inanıyoruz. 

Bu alandaki en buyuk yatirimlarimizdan biri, turizm ve gastronomi profesyonellerini yetiştirmek, sektor çalışanlarının hizmet standardını yükseltmek amacıyla kurduğumuz, MEB onaylı kurumumuz International Wine & Spirits Academy (IWSA) kapsamında bugüne kadar eğitim verdiğimiz garson ve sommelier sayısı on binleri geçti.

Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedefleyen merkez, bütünsel bir yeme&içme eğitimine destek oluyor.

Mey|Diageo tarafından kurulan ve turizm, gastronomi sektöründeki kalifiye eleman ihtiyacına cevap verme amacıyla faaliyetlerine başlayan Uluslararası Şarap ve Distile İçkiler Akademisi (International Wine and Spirits Academy -IWSA), yeme & içme sektöründe kariyer yapma ve uzmanlaşma arayışında olanların gelişimlerine katkıda bulunacak bir kariyer platformu olmayı hedefliyor. Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedefleyen merkez, bütünsel bir yeme&içme eğitimine destek oluyor. Sektör çalışanları IWSA’nın hazırladığı programla T.C. Millî Eğitim Bakanlığı onaylı Fermente ve Distile İçecek Servis Elemanı Yetiştirme Kurs Programı’ndan faydalanabiliyor. 

Londra merkezli WSET’in (Wine & Spirits, Education Trust) Türkiye’deki program temsilcisi olan Mey|Diageo, IWSA ile uluslararası programlarına da devam ediyor. Konusunda uzman bir eğitim kadrosunun oluşturduğu programda; MEB uygulamalarına ek olarak, uluslararası geçerliliğe sahip WSET, 1. 2. 3. Seviye Şarap, Distile İçecekler 1. ve 2. Seviye, Anason Akademisi 1. Seviye ve Anadolu Üzümleri seminerleri ile Worldclass ve Diageo Bar Academy profesyonel seminerleri de sektör çalışanlarına sunuluyor.

Istanbul’da şehrin en ulaşılabilir merkezinde, Şişli – River Plaza’da faaliyette olan IWSA'nın bünyesinde; 2 adet 30’ar kişilik derslik, 1 adet bar uygulama sınıfı, kütüphane, uygulama bar alanları, toplantı odası ve restoran uygulama alanı bulunuyor.

IWSA hakkında daha detaylı bilgi için www.iwsa.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.