Mey|Diageo’da Çalışma Hayatı

En Değerli Hazinemiz, Çalışanlarımız

Mey|Diageo olarak, ilham veren karakterler tarafından, nesiller boyunca inşa edilen değerler üzerine kurulduk. Tekel’in Alkollü İçkiler Bölümü’nün özelleştirilmesiyle 2004 yılında kurulan şirketimizde, o günden bugüne kadar emek veren çalışanlarımız ile yeni mezun gençler tek bir çatı altında üretiyor. Biz buna “kuşakların ortak emeği” diyoruz. Sektörün üstatları ile gençlerin bir araya gelerek ortaya çıkardıkları işleri; geçmişe saygı, geleceğe selam olarak değerlendiriyoruz. Çalışanlarımız, sadece iş bilgisi ve teknik uzmanlıklarıyla değil; ekip başarısına ve dayanışmaya olan inançları, sürekli öğrenmeye açıklıkları ve dinamik koşullara hızlı adaptasyonları ile de ön plana çıkıyor. Organizasyonumuza tutkuyla bağlı çalışanlar yaratmanın yolu; çalışanlarımızı yetkilendirmekten, onlara fırsatlar sunmaktan ve soru sormaya teşvik etmekten geçiyor.

Bütünsel Sağlık

Tüm çalışanlarımızın yaşam kalitesini artırmaya yönelik uygulamalarımızla fiziksel sağlıktan zihinsel bütünlüğe kadar birçok alanı kapsıyoruz.Mey|Diageo olarak, kaliteli yaşam prensipleri çerçevesinde iş ve özel hayat arasında uyum yakalamaya yardımcı olmak için Kaliteli Yaşam Destek Programı ile duygusal destek yönlendirmeleri, iş yaşamı hizmetleri ve günlük konular hakkında yönlendirmeler yapıyoruz. Çalışanlarımız, 7 gün 24 saat ulaşabildikleri Kaliteli Yaşam Destek Hattı’ndan hukuk, finans, sağlık, ebeveynlik gibi birçok konuda uzman desteği alabiliyor.

Değerlerimiz ve Kültürümüz

Kim başarma özgürlüğü istemez ki! Mey|Diageo olarak, güvene dayalı yetkilendirmeye inanıyoruz. Bunu hayata geçirdiğimizde ise birbirimize başarma özgürlüğü sağlamış oluyoruz."Her gün, her yerde yaşamı kutla" prensibiyle, çalışma arkadaşlarımıza ait her türlü başarının -büyük ya da küçük olmasına bakılmaksızın- kutlandığı bir kurum kültürüne inanıyoruz.

Asıl Odağımız Anlam

Çalışanlarımıza “anlamlı” buldukları işi yaparken akışa kapıldıkları ancak bir rutinde kaybolmadıkları görevler sunmak en önemli önceliğimiz. Bu sebeple, çalışanlarımızın kişisel amaçları ve yaşam tutkuları üzerine çalıştıkları “amaç” atölyeleri düzenliyoruz.İşlerini severek yaptıkları, değer katabildikleri, hak ettikleri değeri gördükleri, kendi yeteneklerini hayata geçirebilecekleri bir çalışma ortamında, başarılarını ekip arkadaşlarıyla beraber kutlayabilecekleri fırsatlar sunuyoruz.

Gelişim Yolculuğu: Büyüme Zihniyeti

Mey|Diageo’da yeni açılan ya da boşalan rolleri, gelişimin ve öğrenmenin peşinde koşan çalışanlarımızla paylaşarak, departmanlar arası geçiş fırsatları yaratıyoruz.“Büyüme Zihniyeti” yaklaşımımız, çalışanlarımızın zorluklara meydan okumasına olanak sağlıyor ve onlara engeller karşısında yılmama konusunda destek oluyor. Alışkanlıkların değiştirilebilir, yeteneğin geliştirilebilir olduğuna inanıyor ve gelişim programlarımızı bu yaklaşım üzerine kurguluyoruz.

Mey Diageo TV Versiyon