Milliyet Executive / Türkiye'nin En Etkin 50 CHRO'su

11 Eylül 2023

Dünyada farklı kuşaklar birbiri ardına çalışma hayatına katılırken ve teknoloji adeta ışık hızıyla ilerlerken İnsan Kaynakları Direktörleri'nin, yani CHRO'ların (Chief Human Resources Officer) omzundaki yük giderek artıyor. Yeniden şekillenen iş yaşamında CHRO'lar belki de kariyerlerinin en ciddi sınavlarından geçiyor.

Milliyet Executive'de sizleri bu zorlu görevde sergiledikleri performansla dikkat çeken Türkiye'nin En Etkin 50 CHRO'suyla tanıştırıyoruz. İşte DataExpert iş birliğinde BMI tarafından yürütülen En Etkin 50 CHRO Araştırması sonucunda hazırlanan 'En Etkin 50 CHRO' listesinde yer alan İK liderleri...    

Ülfet Baykent Uysal 

Mey|Diageo - İnsan Kaynakları Direktörü

Boğaziçi Üniversitesi İktisat mezunu olan Ülfet Baykent Uysal, kariyerine 1999 yılında Unilever Türkiye'de İK ekibinde başladı. 2014-18 yıllarında Unilever NAMETRUB Bölgesi Satış/Pazarlama İK Direktörlüğü görevinin ardından 2018-2022 arasında Eczacıbaşı Yapı Grubu İK departmanına liderlik etti. 2022 Mayıs'tan bu yana Mey|Diageo İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürütmektedir.